У 1878 році в селі було відкрито двокласну школу, яка до 1919 року була українською. Тут працював один вчитель, навчалося 25-30 учнів .До 1914 року в селі діяла читальна ім.. Качковського , під час війни цей будинок і школа згоріли .Між 1920-1939 роками в Сновидові Бучацького повіту Тернопільського воєводства існувала утраквістична чотирикласна школа , де вчителем в 30-ті роки працював Василь Слободян , який похований на місцевому цвинтарі. В школі навчали дітей української та польської граматики, арифметики , читання.
/Files/images/Презентация2.jpg
Нашу школу було урочисто відкрито 17 серпня 1975 року о 12 год. суботнього дня. Ця подія зібрала майже всіх мешканців села, будівельників та учнів школи. На свято приїхали також делегації вчителів з Бучача та навколишніх сіл. З промовою-подякою державі за будівництво навої школи виступила Помазанська Євгенія Прокопівна, яка 21 рік була директором цієї школи (1975-1996рр.)
Також запрацювала тут велика бібліотека, яка і сьогодні забезпечує учнів навчальними посібниками та художньою літературою. Нова школа була обладнана технічними засобами навчання ( телевізорами, діапроекторами, радіоцентром), які використовувалися вчителями та учнями для навчання і здійснення інформаційних повідомлень, (а сьогодні ці функції виконує прекрасний комп’ютерний кабінет. Авт.).
Вчительський склад школи дуже змінився та поповнився з часу її відкриття”. А й справді, зараз тут працює злагоджений колектив . Деякі з них мають звання "Старший вчитель”, вищу та першу категорії, а також вчителі-спеціалісти. Майже всі вони закінчили вузи. Це хороші і розумні люди, які відкривають перед дітьми Сновидова світ знань, добра і людяності.
Треба відзначити, що в Сновидівській школі за останні роки зроблено великі ремонти, створено комп’ютерний клас, здійснено газифікацію (літо 2006 року),поміняно частину вікон. Багато коштів для цього виділила Бучацька райдержадміністрація, допомагали батьки. Але найбільші заслуги у таких позитивних матеріальних зрушеннях в школі належить меценату Стрільчуку Василю Олексійовичу, вихідцю із села Сновидова; жителям Сновидова-заробітчанам які виїхали на заробітки в Англію, Італію, США.
Кiлькiсть переглядiв: 377

Коментарi